Üç dua vardır ki, bunlar şüphesiz kabul edilir: Mazlumun duası, yolcunun duası ve babanın evladına duası.

Sağlık 11 0

Aslanpençesi Çayının Faydaları Nelerdir

Birçok bitki çayı gibi aslanpençesi otundan yapılan çayın da faydaları saymakla bitmez. Özellikle kışın bol bol içtiğimiz bitki çaylarına aslanpençesini de eklemek mümkün tabi bildiğimiz ya da bilmediğimiz bir çok özelliği vardır. Herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilecek bu bitki yüzyıllardır alternatif tıp adıyla zaten tüketilmektedir.

Biz yeni nesille bunları pek bilmez ve tanımayız ama araştırmaya meraklı gençler bunları öğrenebilir ve her hastalığın illa ilaçla iyileşmek zorunda olduğunu düşünmemeli bu yüzden bu çeşitli otlardan faydalanmak gerekir. Faydaları saymakla bitmeyen bu çay hazımsızlık sorunlarına çok iyi gelir. Ayrıca hamilelik döneminde aldığınız kiloları vermenize yardımcı olur ve forma girmenize yardımcı olur.

Sindirim sistemi sorunlarını çözer ve daha rahat bir dolaşım sağlar. Çeşitli ağrıları dindirme konusunda da çokça tercih edilir. Kuzey Amerika ve Asya da kendiliğinden yetişen bu bitkiyi ülkemizde de kolayca aktarlardan bulabiliriz. Doğal olarak yetiştiği için toprağın içinden kopmuş minerallere de sahiptir bu yüzden onun gücünden faydalanabilirsiniz.

 

Adet sancılarına ve aşırı kanamalara karşı direnç sağlar. Menopoz döneminde hanımlara çokça fayda sağlayacak hem ağrılarına iyi gelecek hem de sinirlerine iyi gelip sakinleştirecektir. Çeşitli yaralara da iyi geldiği bilinir.

Kesiklere yanıklara deri yaralarına da iyi gelir. Egzama tedavilerinde de kullanılan bu çayın bir de ishal sancılarını azalttığı ve karın ağrısına iyi geldiği bilinir. Boğaz ve diş ağrılarını dindirmenize de yardımcı olacaktır. Geleneksel olarak tükettiğimiz çay kültürümüze yenilerini eklemekten çekinmeyin ve bu doğal güçlerden faydalanmayı unutmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir