Üç dua vardır ki, bunlar şüphesiz kabul edilir: Mazlumun duası, yolcunun duası ve babanın evladına duası.

Güncel 240 0

CC Krem nedir ? Faydaları nelerdir ?

Kozmetik dünyasına henüz yeni giriş yapmış olan CC krem güzelliğinizi ön plana çıkaracak ve koruyacak ürünler arasında yerini alıyor. Genel açılımı ile color correcting olan CC, renk düzeltici anlamını taşımaktadır. CC kremlerin temel kullanım amacında cilt tonundaki eşitsizlikleri gidermek vardır. Ciltteki eşitsizlikleri gidermenin yanında cilt üzerinde daha pek çok etkileri bulunan CC krem yaşlanma karşıtı bir kremdir. İçeriğinde bulunan SPF ile cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı korur.

BB krem mi, CC krem mi tercih edilmeli ?

Tüketicilerin de kafasını karıştıran bu durum için kesin bir şey belirtmek doğru olmamakla birlikte daha çok cilt yapısına bakılarak tercih edilmesi tavsiye edilir. Bu iki krem arasında büyük farklar olmasa da birçok noktada birbirlerinden ayrılarak farklı özellikler taşımaktadır. Eğer ciltteki ana problem cilt tonundaki renk eşitsizlikleriyse CC kremleri tercih etmeniz uygun olacaktır.

CC kremlerin faydaları ?

Cildin nemlenmesine katkı sağlayan kremler, cildin canlı ve taze görünmesine imkan tanıyacak.

Hafif yapısı ile ciltte ağırlık hissi yaratmayan CC kremleri özellikle yağlı ve karma cilt tipine sahip kişilerin kullanması faydasına olacaktır.

Kişinin cilt tipine bağlı olarak değişse de CC kremler cilt rengini düzenlemek için baz olarak da tercih edilmektedir.

Kızarıklık, koyu renk leke problemi, cilt renginde eşitsizlik gibi cilt sorunları için tercih edilebilir.

Yaşlanma karşıtı görevi vardır, kırışıklıları gelecek yıllara erteler.

Hafif de olsa kapatıcı özelliğinin yanında cildin aydınlanmasına da katkı sağlar.

Uzun süreli kullanımlarda cilt lekelerinde azalma da gözlemlenebilmektedir.

CC krem uygulaması nasıl yapılır ?

İlk olarak cildiniz makyajdan, toz ve kirden arındırarak temizlemeniz gerekir. Bir havlu yardımıyla kuruladığınız cildinize uygulayacağınız CC kremi parmak uçlarınız veya fırça yardımıyla küçük parmak darbeleriyle yaymanız gerekir. Ovalama veya masaja ihtiyaç duymadan cildinizin tamamına hafif darbelerle uygulayacağınız krem kısa sürede cilt tarafından emilecektir.

CC kremi kimler kullanabilir ?

Cildinde renk eşitsizliği olan kişiler

Cildin mat görünümünü daha aydınlık hale getirmek isteyenler

Yaz aylarında güneşlenme sonrası güneş lekeleri varsa güneş lekelerini kapatmak isteyenler

Ciltte oluşan kızarıklıkları kapatmak isteyenler

Makyaj yaparken fondoten veya pudra kullanımı sonrası cildiniz yorgun düştüğünde bu ürünleri sürekli kullanmak yerine daha hafif ve daha doğal bir görünüm elde etmek isteyen kişiler CC kremi tercih edebilir.

Pek çok markanın CC krem ürünleri bulunmakla birlikte dilediğiniz markanın ürünün tercih edebilirsiniz. Ancak CC krem alırken cildinizi çok iyi tanıyarak doğru ürünü tercih etmeniz veya bir güzellik uzmanının cildinize uygun tavsiye edeceği ürünü alabilirsiniz. Cildinizde alerjik bir reaksyon göstermemesi adına deneyerek almanız tavsiye edilen CC kremin cildinizde duruşu bakımından renk tonu da oldukça önemlidir. Dikkat edeceğiniz ayrıntılar ile kusursuz bir güzelliğe ve doğallığa kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

Önce ki konumuz olan İyi Bir Cilt İçin At Kestanesi! makalemizi okuyarak, at kestanesinin faydalarını öğrenebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir