Üç dua vardır ki, bunlar şüphesiz kabul edilir: Mazlumun duası, yolcunun duası ve babanın evladına duası.

Güncel 216 0

İyi Bir Cilt İçin At Kestanesi!

Doğa da sağlıktan kişisel bakıma damak tadından dekorasyona kadar birbirinden farklı derde derman olacak sebzeler, meyveler ve bitkiler bulunmakta. Çoğumuzun sadece kestaneye olan benzerliği ile bildiği at kestanesi ağacının meyvesi de bu mucizelerden yalnızca biridir.

At kestanesi ağacı hemen hemen her yerde rastlanacak bir ağaçtır. Meyveleri üzeri diken şeklinde içinde ise kestaneye birebir benzeyen sert kabuklu bir meyve şeklindedir. Diğer bildiğimiz meyveler gibi tüketilmeyen bu meyve cilt üzerinde inanılmaz etkiler yaratır.

Yaptığı botox etkisi sayesinde hala günümüzde sıkılaştırıcı, yenileyici bir çok kremin içinde bulundurulmaktadır. At kestanesinin damarlar üzerinde ki etkisi de çok büyüktür. Öyle ki damarları toplayıcı özelliği sayesinde cildinizde oluşmuş kırmızı kılcal damar oluşumunu önler ve var olan damarların hızlı bir şekilde yok olmasını sağlar.

Hücre yenileyici özelliği sayesinde göz altı ve boyun kırışıklıklarını yok eder ve cildi gerginleştirir. Aktarlar da yağı ve kremini rahatlıkla bulabileceğiniz bu meyvenin evde de hazırlanması çok kolaydır. 4-5 adet at kestanesini rendeleyip bir kavanoza koyup yarısına kadar zeytin yağ doldurarak yaklaşık bir ay güneş ışığı görmeyen bir yerde bekletiyoruz. Daha sonra süzerek günde bir veya iki kez yüzümüze uyguluyoruz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir