Üç dua vardır ki, bunlar şüphesiz kabul edilir: Mazlumun duası, yolcunun duası ve babanın evladına duası.

makyajsiz-guzellik
Makyaj 141 0

Makyajsız Güzellik İçin Bilinmesi Gerekenler!

Hemen hemen her kadın makyaj yapar ancak makyajın vücuda zararlarını da bilmektedir. Bu yüzden hiç makyaj yapmadan nasıl güzel olunur? Sorusunun cevabını sizlere vereceğiz.

Makyajsız güzellikte göz kalemi ya da göz farı gibi malzemeler kullanmayacaksınız. Ancak düzgün şekillendirilmiş ve seyrekliği azaltılmış ve çizgisi belli olan bir kaşa sahip olmak ve kirpiklerinize gereken önemi vermek ile başlayacaksınız.

Ardından ruj kullanmadan dudaklarımızı güzelleştirmeye gelecek. Ruj yerine nemlendirici kullanarak hem dudaklarımızın çatlamasını önleyecek hem de gerçekten çekici dudaklara sahip olabileceksiniz. Eğer daha canlı bir dudak istiyorsanız zaman zaman diş fırçaladığınız sıradan diş fırçaları ile dudaklarınızı fırçalarsanız çok daha parlak ve canlı dudaklar olacaktır.

Eğer cildiniz yağlı bir yapıya sahipse yiyeceklerinize dikkat etmelisiniz. Kuru bir cilde sahipseniz de bol sıvı tüketerek parlatıcı kullanabilirsiniz. Bu sayede hem daha parlak hem de daha sağlıklı bir cilde sahip olacaksınız.

Yüzünüzü gün içerisinde bol bol sade su ile yıkayınız. Bu yüzünüzde leke ve dışarının kirlerinin yapışmasını ve siyah nokta gibi çirkin duran şeyleri engelleyecektir.

Saçlarınıza eskisinden daha fazla önem göstererek makyajsız olduğunuzu belli dahi etmeyebilirsiniz. Saçlarınızı doğal argan yağı veya birçok faydası olan saç bakım yağları ile yağlayarak parlatabilir ve daha düzgün ve güçlü görünmesine kolay bir şekilde sahip olabilirsiniz. Bu sayede hem güzel hem de sağlıklı olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir